Fundacja dzieciom

  Niedziela, Sierpień 20, 2017

Pożyteczne wakacje - 2008r

Projekt realizowany był przez dwa tygodnie(21.07-1.08.2008).Został dofinansowany przez Fundację Wspomagania Wsi, która zajmuje się działaniami dzieci i młodzieży na wsiach.

Pozyteczne wakacje

Głównym zadaniem jakiego podjęły się dzieci to zagospodarowanie skarpy przy boisku. Uporządkowano spory fragment terenu, obsiano trawą. Zostały posadzone rośliny ozdobne. Będzie to trwała i pachnąca różami pamiątka po wakacjach.

    

 

 


Każdego dnia na uczestników czekały przyjemności. Malowanie, gry i zabawy sportowe, wspólne spacery i wyjazd nad jezioro. W pamięci pozostanie też wyjazd do Poznania, film w kinie, zwiedzanie Starego Miasta, spacer w Ogrodzie Botanicznym.

W Poznaniu   Na rynku w Poznaniu

Zabawa   Kamionna

Plener malarski  Wystep przygotowany przez dziewczynki

Nauka gry w tenisa

Koordynatorem realizacji projektu była Dorota Pakuła, wspierali ją działacze Fundacji, nauczyciele i rodzice.


Pożyteczne ferie 2008.

Projekt zatytułowany  "Z Kamionny w świat nauki, sztuki, sportu i zabawy" zaplanowany został jako cykl zajęć mających przygotować dzieci do konkursu pt."Spotkajmy się  w Dolinie Kamionki".

Pozyteczne ferie-zajecia plastyczne

Projekt realizowany był w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamionnie. W zajęciach brały udział chętne dzieci .

Praca edukacyjna podczas ferii miała atrakcyjny charakter. Uczniowie korzystali z zasobów kinezjologii edukacyjnej i programu "Gimnastyka Mózgu" Paula Dennisona. Poszerzali swoja wiedzę i doskonalili umiejętności poprzez udział w różnych zadaniach. Mogli uczestniczyć w eksploracji Doliny Kamionki, pogłębiać wiedzę i postawy patriotyczne poprzez zagłębianie się w historię rodziny. Podczas zajęć plastyczno-muzycznych dzieci rozwijały swoje talenty. Odwiedziły muzeum i były w kinie.

Przebieg ferii został udokumentowany w specjalnym wydaniu gazetki szkolnej.

Wspolne sniadanie


Wyjazd do Poznania

  Wyjazd do Poznania.

zajecia plastyczne

 

Wizyta w Mniszkach

Zwiedzanie Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Miszkach